خرید هات چاکلت بصورت عمده از تولیدکننده

خرید هات چاکلت بصورت عمده از تولیدکننده
شکلات داغ  یا هاتچاکلت ، نوشیدنی گرم است که از شکلات رنده شدخ ، شکلات ذوب شده یا پودر کاکائو ، شیر یا آب گرم  و معمولاً همراه با شیرین کننده تشکیل می شود. هاتچاکلت ممکن است با خامه زده شده یا مارشمالو پوشانده شود. هاتچاکلت تهیه شده با شکلات ذوب شده را بعضی اوقات نوشیدن شکلات می نامند که با شیرینی کمتر و قوام ضخیم تر مشخص می شود.

تاریخچه

باستان شناسان به شواهدی دست یافته اند که نشان می دهد مصرف شکلات در زمان  مایاها  از 500 سال قبل از میلاد مسیح رخ داده است و گمانه زنی ها حاکی از آن است که شکلات حتی قبل از مایاها نیز وجود داشته است.  برای تهیه نوشیدنی شکلاتی ، که به صورت سرد سرو می شود ، مایاها دانه های کاکائو را به صورت خمیر درآورده و آن را با آب ، آرد ذرت ، فلفل چیلی و سایر مواد مخلوط میکرده‌اند.  سپس نوشیدنی را از یک فنجان به دیگ ریختند و تا کف ضخیمی ایجاد شد. شکلات در دسترس  همه طبقات اجتماعی مایاها بود ، اگرچه ثروتمندان از “ظروف بزرگ بیرون زده” که اغلب با نخبگان دفن می شدند ، شکلات می نوشیدند. در اوایل دوره کلاسیک (460-480 بعد از میلاد) مقبره مایاها از محل ریو آزول ، گواتمالا ، دارای ظروف حاوی حروف گلوی مایا برای تهیه کاکائو باقیمانده یک نوشیدنی شکلاتی بود. از آنجا که شکر هنوز به قاره آمریکا نرسیده بود ،  گفته شد xocōlātl مزه اکتسابی است . آنچه اسپانیایی ها آن را xocōlātl می نامیدند ، نوشیدنی متشکل از یک پایه شکلات با طعم وانیل و سایر ادویه جات است که به صورت سرد سرو می شود.  این نوشیدنی در مقایسه با شکلات داغ شیرین و مدرن ، طعم تند و تلخی داشت.  در مورد اینکه چه موقع xocōlātl برای اولین بار داغ سرو می شود ، منابع در این مورد اختلاف نظر دارند که چه موقع و توسط چه کسی. با این حال ، خوزه دو آکوستا ، مبلغ اسپانیایی یسوعی که در پرو زندگی می کرد و سپس در اواخر قرن شانزدهم در مکزیک ، xocōlātl را چنین توصیف کرد است: منزجر از افرادی که با آن آشنا نیستند ، دارای فوم است که طعم بسیار ناخوشایندی دارد. با این حال ، این یک نوشیدنی است که در میان هندی ها بسیار مهم است ، جایی که با آنها مردان نجیب که از کشور خود مهاجرت می کنند جشن می گیرند. اسپانیایی ها ، چه زن و چه مرد ، که به کشور خود علاقه دارند ، بسیار حریص این شکلات هستند. آنها می گویند انواع مختلفی از آن را تهیه می کنند ، بعضی گرم ، بعضی سرد و برخی معتدل ، و مقدار زیادی از “چیلی” را در آن قرار می دهند. بله ، آنها خمیر آن را درست می کنند ، که به گفته آنها برای معده و ضد آب مروارید مفید است .   روش تهیه هات چاکلت فرانسوی یا فرنچ هات چاکلت در Mesoamerica بسیاری از نوشیدنی ها از دانه های کاکائو تهیه می شدند و توسط گلهایی مانند وانیل برای ایجاد عطر و طعم بیشتر تقویت می شدند.  این ادای احترامی به آزتک ها بود. آزتک ها یا مکسیکا به افراد فاتح شده نیاز داشتند تا شکلات به آنها بدهند. فنجان ها ، کدوها ، دانه های کاکائو و همچنین چیزهای دیگری که آنها به دست آوردند در The Essential Codex Mendoza ذکر شده است .  کاکائو به عنوان واحد پول در سراسر Mesoamerica مورد استفاده قرار گرفت.  آزتک ها از شکلات برای نشان دادن وضعیت بالا اجتماعی استفاده می کردند: نوشیدن شکلات برای کسی که کم یا معمول است ، فال بد بود.  اولین تماس ثبت شده اروپایی ها با شکلات تا سال 1502 در چهارمین سفر کلمبوس بود .

سازگاری اروپا با کاکائو

کورتس پس از شکست دادن رزمندگان مونتزوما و خواستار تحویل اشیای قیمتی اشراف آزتک ، در سال 1528 به اسپانیا بازگشت و تجهیزات دانه های کاکائو و نوشیدنی شکلاتی را با خود به همراه آورد. در این زمان ، شکلات هنوز فقط در نوشیدنی تلخ اختراع شده توسط مایاها وجود داشت.  شکلات داغ شیرین و شکلات تخته ای هنوز اختراع نشده بودند. نوشیدنی پس از ورود به اروپا ، به آرامی محبوبیت پیدا کرد. دادگاه شاهنشاهی شاهنشاه چارلز پنجم به زودی این نوشیدنی را پذیرفت و آنچه در آن زمان فقط به عنوان “شکلات” شناخته می شد ، به نوشیدنی مد روز محبوب طبقه بالای اسپانیا تبدیل شد . علاوه بر این ، کاکائو به عنوان جهیزیه داده می شد هنگامی که اعضای خانواده سلطنتی اسپانیا با دیگر اشراف اروپایی ازدواج کردند. در آن زمان ، شکلات در اروپا بسیار گران بود زیرا دانه های کاکائو فقط در آمریکای جنوبی رشد می کرد. سپس شکلات داغ با طعم شیرین اختراع شد که منجر به شکلات داغ شد و تا قرن هفدهم میلادی به یک کالای لوکس در بین اشراف اروپا تبدیل شد.  حتی هنگامی که اولین خانه شکلات (تأسیساتی شبیه کافی شاپ مدرن)  در سال 1657 افتتاح شد ، شکلات هنوز بسیار گران بود ، هزینه آن 50 تا 75 پنس (تقریباً 10-15 شیلینگ) یک پوند (تقریبا 45 پوند) بود. -65 در سال 2016). در آن زمان ، شکلات داغ اغلب با ادویه جات ترشی جات مخلوط می شد. یک دستور العمل قابل توجه شکلات داغ بود “تزریق با گل های طبیعی گل یاس، عنبر، مشک، وانیل و عنبر .” در اواخر قرن هفدهم ، سر هانس اسلون ، رئیس جمهورکالج سلطنتی پزشکان ، از جامائیکا بازدید کرد . در آنجا ، او شکلات را امتحان کرد و آن را “حالت تهوع” دانست ، اما متوجه شد که وقتی با شیر مخلوط می شود خوش طعم تر می شود. هنگامی که به انگلستان بازگشت ، دستور غذا را با خود آورد و شکلات شیری را به انگلیس معرفی کرد.  ماهیت اشرافی این نوشیدنی منجر به این شد که از شکلات به عنوان “نوشیدنی خدایان” در سال 1797 یاد شود. اسپانیایی ها شروع به استفاده از jicaras ساخته شده از ظروف چینی به جای کدو های توخالی استفاده شده توسط بومیان کردند.  سپس آنها با استفاده از ادویه هایی مانند دارچین ، فلفل سیاه ، انیسون و کنجد ، بیشتر با دستور العمل ها سازگار شدند. بسیاری از این موارد برای ایجاد طعم و مزه گلهای بومی مورد استفاده قرار گرفتند که آنها به راحتی نمی توانستند بدست آورند. از فلفل سیاه برای جایگزینی فلفل قرمز و مكاكسوچیتل استفاده شد ، از دارچین به جای اورجوئلا استفاده شد ، شكر جایگزین عسل شد. در سال 1828 ، Coenraad Johannes van Houten اولین دستگاه تولید پودر کاکائو در هلند را تولید کرد .  مطبوعات کره کاکائو روغنی را از دانه های کاکائو جدا کردند و یک شکلات خالص تر از خود باقی گذاشتند  هم زدن این پودر در شیر و آب راحت تر بود. در نتیجه کشف بسیار مهم دیگری نیز صورت گرفت: شکلات جامد. با استفاده از پودر کاکائو و مقادیر کم کره کاکائو ، امکان تولید میله شکلات وجود داشت . اصطلاح “شکلات” سپس به معنای شکلات جامد بود تا شکلات داغ ، که با اولین شکلات در سال 1847 ایجاد شد.

روند ساخت هات چاکلت خانگی

گاهی اوقات بین “کاکائو داغ” ، ساخته شده از پودر کاکائو (دانه های کاکائو آسیاب شده که مقدار زیادی کره کاکائو از آن خارج شده است) ، و “شکلات داغ” که مستقیماً از شکلات تخته ای ساخته شده است ، که از قبل حاوی کاکائو است ، تمایز قائل می شود. ، شکر ، و کره کاکائو .  بنابراین ، تفاوت عمده بین این دو کره کاکائو است که عدم وجود آن باعث می شود کاکائو داغ به طور قابل توجهی چربی کمتری نسبت به شکلات داغ داشته باشد در حالی که هنوز تمام آنتی اکسیدان های موجود در شکلات را حفظ می کند.
  • شکلات داغ را می توان با ساخته شده تاریک ، semisweet یا تلخ و شیرین شکلات رنده شده یا خرد شده به قطعات کوچک و به شیر با علاوه بر این از شکر هم زده است.
  • کاکائومعمولاً به نوشیدنی ای گفته می شود که با پودر کاکائو ، شیر گرم یا آب تهیه می شود و طعم آن را با شکر شیرین می کنند (یا اصلا شیرین نمی شوند).
  • شکلات داغ فوری یا مخلوط کاکائوی داغ ممکن است بر پایه پودر کاکائو ، پودر شکلات یا هر دو باشد. اغلب شامل شیر خشک یا مواد قابل مقایسه است ، بنابراین می توان آن را بدون استفاده از شیر تهیه کرد. شکر یا سایر شیرین کننده ها ؛ و به طور معمول تثبیت کننده ها و غلیظ کننده ها هستند.  با این حال ، مخلوط ها از نظر ترکیبات ، نسبت و کیفیت آنها می توانند بسیار متفاوت باشند (بین کشورها و اغلب بین مارک ها).

کاربرد نوشیدنی هات چاکلت در جهان

امروزه هاتچاکلت به شکل نوشیدن شکلات یا کاکائو به عنوان یک غذای راحت در نظر گرفته می شود و در بسیاری از نقاط جهان به طور گسترده ای مصرف می شود. هاتچاکلت در اروپا نسبتاً غلیظ و غنی است ، در حالی که در ایالات متحده نسخه فوری رقیق تری مصرف بیشتری دارد. در نیجریه ، شکلات گرم را “چای” می نامند حتی اگر در واقع چای نباشد ، زیرا عادت نیجریه این است که نوشیدنی های صبح را “چای” می نامد. بسیاری از مناطق دارای موادهای افزودنی مختلفی هستند ، از گل ختمی و خامه زده گرفته تا پنیر. در سرزمین اصلی اروپا (به ویژه اسپانیا و ایتالیا) ، به دلیل استفاده از ماده غلیظ کننده ای مثل نشاسته ذرت ، گاهی اوقات شکلات داغ بسیار غلیظ ارائه می شود.  یکی از انواع غلیظ شکلات داغ که در اروپا سرو می شود ، سیوکولاتای کالدا ایتالیایی است . شکلات داغ با churros صبحانه سنتی کارگران در اسپانیا است. این سبک از شکلات داغ می تواند بسیار غلیظ باشد و غالباً از پودینگ شکلات گرم برخوردار است .  در هلند، هاتچاکلت یک نوشیدنی بسیار محبوب است، شناخته شده به عنوان warme chocolademelk ، آن است که اغلب در خانه و یا در کافه سرو میشود. در فرانسه ، هاتچاکلت اغلب در زمان صبحانه سرو می شود. بعضی اوقات نان های برش خورده با کره ، مربا ، عسل یا نوتلا درون شکلات داغ ریخته می شود. حتی انواع دیگری از شکلات داغ نیز وجود دارد. در برخی از کافه ها در بلژیک و مناطق دیگر در اروپا، یکی از دستورات ” chocolade warme ” یا ” CHAUD شکلات ” دریافت یک فنجان بخار شیر سفید و یک کاسه کوچک از تراشه های تلخ و شیرین شکلات به حل در شیر است.  یک نوع وینی Heiße Schokolade Wiener Art دارای زرده تخم مرغ برای غلظت بیشتر است.

هنر لاته آرت روی هات چاکلت

  مقایسه و شباهت ها و تفاوت های موکا و کاپوچینو در ایالات متحده و کانادا ، این نوشیدنی به شکل فوری پرطرفدار است ، که با آب گرم یا شیر از یک بسته حاوی مقدار زیادی پودر کاکائو ، شکر و شیر خشک تهیه می شود. این سبک بسیار شیرین است و ممکن است روی آن گل ختمی ، خامه زده شده یا یک تکه شکلات جامد قرار گیرد. شکلات داغ برای اولین بار از اوایل قرن هفدهم توسط هلندی ها به آمریکای شمالی آورده شد ، اما اولین باری که استعمارگران فروش شکلات داغ را آغاز کردند حدود سال 1755 بود.به طور سنتی ، هاتچاکلت با آب و هوای سرد و زمستانی  ایالات متحده و کانادا سازگار است. شکلات داغ مخلوط با اسپرسو یا قهوه در کافی شاپ های ایالات متحده آمریکا (و در سراسر جهان) تحت نام قهوه موکا رواج دارد . این نام خاص از شهر موکا ، یمن آمده است ، جایی که مخلوط خاصی از قهوه با همین نام در آن پرورش می یابد. در مکزیک ، هاتچاکلت به عنوان یک نوشیدنی محلی محبوب ، اغلب شامل شکلات نیمه شیرین ، دارچین ، شکر و وانیل است .  این نوع هاتچاکلت معمولاً در قرص های دایره ای یا شش ضلعی فروخته می شود  که می تواند در شیر داغ ، آب همراه با خامه حل شود و سپس مخلوط شود تا زمانی که مخلوط کف خامه ای ایجاد کند . مقاله ای در سال 1942 در Chicago Tribune ، شکلات داغ دارچینی مکزیکی را توصیف می کند که به طور سنتی در کنار انواع شیرینی های شیرین مکزیکی سرو می شود ،  مانند تابه قلوی یا کر .  در کلمبیا ، یک نوشیدنی شکلات گرم که با شیر و آب با استفاده از شکلات و مولینیلو تهیه می شود ، به عنوان بخشی از صبحانه همراه با نان و پنیر کشاورز نرم و تازه نوش جان می شود. هاتچاکلت کلمبیایی غالباً با پنیر نرم کشاورز یا پنیر ملایم دیگر پوشانده می شود. به همین ترتیب ، شکلات داغ در اکوادور اغلب با پنیر پوشانده می شود. در فیلیپین ، نوشیدنی شکلات گرم بومی به نام tsokolate شناخته می شود . این ماده از تابلیا (یا تابلو ) ، قرص لوبیای کاکائو برشته شده خالص ، محلول در آب و شیر تهیه می شود. مانند نسخه های اسپانیایی و آمریکای لاتین ، این نوشیدنی به طور سنتی در tsokolatera ساخته می شود و به سرعت با باتوم چوبی به نام molinillo مخلوط می شود (همچنین باتیدور یا باتیرول نیز نامیده می شود ) ، و باعث می شود نوشیدنی از نظرغلظت، غلیظ باشد. Tsokolate است که معمولا با کمی شیرین muscovado شکر و دارای بافت دانه دار متمایز است.

نکات مثبت و منفی هات چاکلت

از قرن 16 تا 19 ، هات چاکلت به عنوان یک دارو و همچنین یک نوشیدنی ارزش داشت. فرانسیسکو هرناندز ، پژوهشگر ، نوشت که نوشیدنی های شکلاتی به درمان تب و بیماری کبد کمک می کنند. محقق دیگری ، در سانتیاگو دوالورده توریسس ، معتقد بود که مقادیر زیادی شکلات داغ برای درمان بیماری های قفسه سینه مفید است و مقادیر کمتری می تواند به اختلالات معده کمک کند.  هنگامی که شکلات در قرن هفدهم به فرانسه وارد شد ، گزارش شده است که “برای مبارزه با انواع خشم و بدخلقی” استفاده می شود ، که ممکن است به محتوای فنیل اتیل آمین شکلات نسبت داده شود .  امروزه ، شکلات داغ به جای استفاده از دارو برای لذت بیشتر مصرف می شود ، اما تحقیقات جدید نشان می دهد که ممکن است مزایای سلامتی دیگری نیز به این نوشیدنی مربوط باشد. چندین اثر منفی را می توان به نوشیدن شکلات داغ نسبت داد ، زیرا برخی از دستورالعمل های شکلات داغ حاوی مقادیر زیادی قند ،  روغن هیدروژنه یا چربی است. زمانی که شکلات برای اولین بار در محبوبیت بالایی گرفت ، با مخالفت کلیسای کاتولیک روبرو می شد.  به نظر می رسید که این ماده توانایی شکستن سریع را دارد ، زیرا مصرف آن به شکل مایع است. قهوه روند محبوب دیگری بود که برای بدن مفید اما برای ذهن مضر بود. شکلات به عنوان راهی برای جبران مجدد بدن از اثراتی که قهوه ایجاد می کند ، شروع به مصرف کرد. گفته می شد که بدن و قدرت فرد را تغذیه می کند.

فواید هات چاکلت

تحقیقات نشان داده است که مصرف شکلات داغ می تواند برای سلامتی فرد مثبت باشد. مطالعه ای که توسط دانشگاه کورنل انجام شده نشان داده است که شکلات داغ حاوی آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به شراب و چای است ، بنابراین خطر بیماری های قلبی را کاهش می دهد.  در یک وعده کاکائو ، محققان 611 میلی گرم معادل اسید گالیک (GAE) و 564 میلی گرم معادل اپی کاتچین (ECE) یافتند ، در مقایسه با 340 میلی گرم GAE و 163 میلی گرم ECE در شراب قرمز و 165 میلی گرم از GAE و 47 میلی گرم ECE در چای سبز. چانگ یونگ لی ، استاد و محقق کرنل که این مطالعه را انجام داد ، نشان داد که با گرم شدن نوشیدنی ، مقدار بیشتری آنتی اکسیدان ترشح می شود. فلاونوئیدها موجود در کاکائو که باعث می شود تا شکلات داغ نیز اثر مثبت بر سلامت خون است. یک مطالعه خاص که توسط موسسه ملی بهداشت انجام شد و تا حدی توسط شرکت Mars Chocolate پشتیبانی شد ، نشان داد که مقادیر زیادی بهبود جریان خون پس از نوشیدن یک نوشیدنی کاکائویی غنی از فلاوانول وجود دارد .  در این مطالعه ، افراد (27 نفر در سنین 18 تا 72 سال) هر روز یک نوشیدنی کاکائوئی می نوشیدند که حاوی 900 میلی گرم فلاونول بود که منجر به بهبود جریان خون و عملکرد سلول های اندوتلیال که رگ های خونی را صف می بندند ، شد. در مطالعات بیشتر که توسط دکتر نورمن ک. هولنبرگ ، استاد پزشکی در بیمارستان بریگهام و زنان و دانشکده پزشکی هاروارد انجام شد ، دریافت که فلاونول ها همچنین ممکن است به اتساع عروق کمک کرده و از جمع شدن پلاکت ها در دیواره رگ های خونی کمک کنند.  فلاونوئیدهای موجود در شکلات داغ عمدتا به این دلیل برای سلامتی مفید هستند که از دیواره رگ های خونی در برابر آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کنند.  همچنین تصور می شود که فلاوانول ها به کاهش تجمع پلاکت خون کمک می کنند و می توانند سطح ترکیباتی به نام ایکوزانوئیدها را متعادل کنند ، که ممکن است برای سلامت قلب و عروق مفید باشد.

خطرات 

چندین اثر منفی ممکن است به نوشیدن شکلات داغ نسبت داده شود. انواع و شدت خطرات سلامتی بین سبک های مختلف شکلات داغ متفاوت است. شکلات داغ ساخته شده از شیر همچنین حاوی قندهایی است که به طور طبیعی در شیر یافت می شوند. پودر کاکائو فرآوری شده معمولاً حاوی قندهای اضافی است.  برخی مارک ها همچنین حاوی روغن ها و چربی های هیدروژنه هستند که رایج ترین آنها مشتقات نارگیل است.

چگونه خرید هات چاکلت بصورت عمده از تولیدکننده

برای خرید هات چاکلت میتوانید به چندین روش مختلف اقدام نمایید. ولی قبل از خرید به چند نکته توجه کنید که شامل میزان حجم قابل درخواست شما میباشد ، یعنی برای خود مشخص کنید که هات چاکلت را برای خود میخواهید و مصرف روزانه و شخصی یا برای بیزینس و فروش محصول است. اگر قصد خرید پودر هات چاکلت را دارید و میخواهید در منزل برای مصرف خود و مهمانان عزیزتان خرید کنید کافی است که به فروشگاه قهوه میم بروید و درخواست خرید یک بسته هات چاکلت 250 گرمی را ثبت نامیید تا در سریع ترین زمان ممکن به دستتان برسانیم و بتوانید در منزل از یه نوشیدنی بسیار با کیفیت استفاده کنید.   هات چاکلت اما اگر شما نیاز مند خرید پودر هات چاکلت میباشد که بتوانید آن را در مغازه و یا کافه خود و اینکه برای پخش در مجموعه خود داشته باشید بهتر است که تولید کننده های این محصول را پیدا کنید و اقدام به خرید کنید. مجموعه برشتکاری قهوه میم تولید پودر هات چاکلت را بصورت عمده و جزئی آغاز کرده است. برای خرید از تولید کننده پودر هات چاکلت فقط  کافی است که با شماره 09172417550 تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید قابل ذکر است که برای خرید عمده میتوانید حجم بالایی را با  قیمت مناسب تهیه کنید که حاشیه سود مناسبی برای شما به ارمغان بیاورد. فروشگاه قهوه میم علاوه بر پودر هات چاکلت دارای محصولات مانند کاپوچینو و انواع دانه قهوه نیز است که میتوانید با ما ارتباط برقرار کنید تا یک همکاری مناسب و شایسته را آغاز کنیم. شما میتوانید برای دریافت اخبار تازه و محصولات جدید به پیج اینستاگرام برشته کاری قهوه میم همرا باشید.
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *