هات چاکلت چاق میکند یا هات چاکلت برای لاغری مناسب است؟

هات چاکلت چاق میکند یا هات چاکلت برای لاغری مناسب است؟
هات چاکلت چاق می‌کند؟ این سوالی است که احتمالا شما را به این صفحه رسانیده است. ارزش غذایی هات چاکلت یکی از مواردی است که شما باید به آن توجه کنید، مخصوصا زمانی که مصرف این نوشیدنی در طول هفته بالاست. در همین ابتدا باید این نکته را ذکر کنم که در مصرف و استفاده از هرچیز، اگر میانه روی را مورد نظر قرار دهید، هیچگاه به مشکلی بر نخواهید خورد. این که هات چاکلت چه خواصی دارد و مضرات آن چیست را ما قبل‌تر در مقاله فواید و مضرات هات چاکلت توضیح دادیم و شما می‌توانید به مراجعه به این مقاله، بیشتر با این نوشیدنی آشنا شوید. اما در این مقاله به تشریح نوشیدنی هات چاکلت خواهیم پرداخت تا ببینیم که بلاخره هات چاکلت باعث افزایش وزن می‌شود یا هات چاکلت باعث لاغری می‌شود. شما می‌توانید برای تهیه پودر هات چاکلت مرغوب و مقرون به صرفه به فروشگاه ما مراجعه کنید. در ادامه همراه فروشگاه قهوه میم باشید.

هات چاکلت چاق میکند؟ هات چاکلت و چاقی

ترکیبات هات چاکلت

برای آن که بدانیم یک ماده دقیقا چه خواصی دارد و چه ویژگی‌های را با خود به همراه دارد، ابتدا باید بدانیم که ساختار و ترکیبات این ماده چیست. هات چاکلت حاصل ترکیبی از شکلات بالای 70 درصد، پودر کاکائو، شکر، شیر، نمک و برخی دیگر از چاشنی‌ها که صرفا برای تزئین مورد استفاده قرار می‌گیرند، است. در میان این مواد که یک فنجان هات چاکلت را تشکیل می‌دهند، شیر و شکلات بدلیل آنکه از نظر مقدار، در این ترکیب سهم بیشتری دارند، تاثیرگذار‌ترند. برای شروع به سراغ شکلات می‌رویم تا ببینم که این خوراکی بر وزن چه تاثیری می‌گذارد. شکلات یکی از خوراکی‌های مشهور و پرطرفدار در بسیاری از نقاط جهان است. این خوراکی که در بسیاری از خوردنی‌های دیگر هم نقشی دارد، به شکل‌های مختلف و با درصدهای متفاوتی عرضه می‌شود. شکلات دارای مواد و ترکیبات مختلفی در خود است که هر کدام به شکلی برای بدن مفید است.

آنتی اکسیدان در شکلات

آنتی اکسیدان‌ها از جمله موادی هستند که در شکلات وجود دارند. آنتی اکسیدان‌ها می‌توانند با تاثیرات متفاوتی که در بدن اعمال می‌کنند، به کاهش چربی در برخی از نقاط بدن هم کمک کنند. محققینی مدعی هستند که آنتی اکسیدان‌ها با تاثیر بر کروتیزول، استرس را کاهش داده و منجر به چربی سوزی می‌شوند. این چربی سوزی بیشتر به نقاطی در اطراف معده مربوط می‌شود.

شکلات و تاثیرات آن بر روی معده

برخی تحقیقات حاکی از آن است که مصرف شکلات توانایی آن را دارد که فعالیت معده شما را کاهش دهد. در واقع مصرف شکلات می‌تواند سرعت روند هضم و گوارش را در معده کاهش دهد و احساس سیری طولانی‌تری را به شما بدهد. همین امر باعث می‌شود که شما دیرتر به سراغ خوردن بروید.

افزایش وزن با شکلات

دو نکته‌ای که پیشتر گفتیم، در صورتی بود که شما اعتدال را در مصرف شکلات رعایت کرده باشید، ولی اگر مصرف این خوراکی از حد کنترل شده خارج شود، آنگاه نه تنها سودی برای شما ندارد، بلکه دچار زیان هم می‌شوید. شکلات دارای چربی است، شکر دارد و خوراکی کم کالری نیست. شما زمانی که مصرف این خوراکی را بالا ببرید، چربی خون خود را افزایش داده و باعث ایجاد چربی‌های موضعی در قسمت‌های مختلف بدن خواهید شد. در رابطه با شکر که خود بهتر می‌دانید که چگونه می‌تواند باعث چاقی یا حتی دیابت شود. در رابطه با کالری این خوراکی هم باید بدانید که بلاخره هر ماده غذایی و خوراکی، دارای کالری است. شکلات یکی از بهترین خوراکی‌ها برای جبران کالری از دست رفته است. پس شما با انجام مرتب ورزش و افزایش متابولیسم بدن، می‌توانید که زیان حاصل از دریافت کالری بالا این نوشیدنی را جبران کنید. لازم به ذکر است که این زیان‌ها حاصل از مصرف نادرست این نوشیدنی است و اگر به درستی و اعتدال از این نوشیدنی استفاده کنید، به مشکلی برنخواهید خورد و از مزایا این نوشیدنی بهره خواهید برد.

ایا هات چاکلت لاغر میکند؟ هات چاکلت و لاغری

شیر

شیر را همه می‌شناسند. بعد از تولد هر انسانی زندگی خود را با این ماده آغاز می‌کند و ادامه می‌دهد. بازگو کردن فواید این خوراکی نه تنها نیازی نیست، بلکه در این مطلب هم نمی‌گنجد. اما حال خواهیم دید که شیر چاق می‌کند یا اینکه شیر لاغر می‌کند؟

کاهش وزن با لبنیات

لبنیات منبع غنی کلسیم هستند. شهرت اصلی لبنیات و شیر هم به لطف همین ماده معدنی و توانایی‌هایش است. کلسیم در کاهش وزن تاثیرگذار است. البته این موضوع با مطالعه رژیم غذایی افرادی که نسبت به دیگر افراد در برنامه غذایی خود کلسیم بیشتری دریافت می‌کردند، نتیجه شده است و تاثیر مستقیم کلسیم مشخص نیست. همچنین پروتئین، دیگر ماده‌ای که به وفور در شیر و لبنیات یافت می‌شود، به دلیل آنکه برای فرایند‌های گوارشی مانند جذب یا هضم، به انرژی زیادی نیاز دارد و همین امر سبب می‌شود که بدن برای انجام آن از چربی‌ها و دیگر اندوخته‌های خود برای تامیین  انرژی لازم استفاده کند. همچین پروتئین‎‌ها نسبت به قندها، مدت زمان بیشتری حس سیری را در فرد حفظ می‌کنند. ویتامین D هدیه دیگری است که شیر و لبنیات به ما می‌دهند. در برسی رژیم غذایی افرادی که ویتامین D بیشتری وجود داشته، کاهش وزن ساده‌تر میسّر شده و وجود این ویتامین در کنار کلسیم، توانایی‌های این عنصر را به نمایش می‌گذارد و نبود آن باعث می‌شود کلسیم نتواند خیلی حرکت خاصی بزند.

 افزایش وزن با لبنیات

لبنیات انواعی دارند. در حالت عادی، چربی لبنیات کم نیستند و حاوی چربی اشباع هستند. این چربی‌ها در محصولات مختلف لبنی متفاوت است و همین چربی‌ها، باعث افزایش بافت چربی در بدن شما شده حتی کلسترول خون را با خود همراه می‌آورند. اما محصولات لبنی موجود در بازار به شکل‌های مختلفی عرضه می‌شوند. شیر و محصولات لبنی مختلف در قالب کم چربی هم در بازار یافت می‌شود که می‌تواند مشکل شما را در مصرف این نوشیدنی و خوراکی‌ها برطرف کند.

ارزش غذایی هات چاکلت- هات چاکلت جاق میکند یا لاغر؟

بلاخره هات چاکلت چاق میکند یا لاغر؟

تا به اینجای این مقاله سعی شد که از جوانب مختلف نگاهی به اجزای اصلی این نوشیدنی بی‌اندازیم، اما این نوشیدنی از شکر، نمک و پودر کاکائو هم تشکیل شده ولی مقدار آن‌ها تاثیر آنچنانی ندارد مگر آن که شما حد و حدود مصرف را کنار بگذارید. نمک بر وزن شما تاثیر ندارد و ممکن است که بامصرف نادرست این نوشیدنی، به فشار خون مبتلا گردید. شکر که تکلیفش مشخص است و بر افزایش وزن تاثیر می‌گذارد. اما پودر کاکائو، ماده‌ای مغزی است که دارای فلاونوئید و فیبر است و از تجمع چربی در ناحیه شکم جلوگیری می‌کند. اگر پودر شکلات به صورت متعادل مصرف شود، هات چاکلت و لاغری نتیجه این مقاله است. اما اگر حد و حدود را کنار بگذاریم هات چاکلت و چاقی، پاسخی است که سرانجام مطالعه این مقاله خواهد بود.

در انتها…

در انتها، بارها تکرار کردیم و باز هم تکرار می‌کنیم که همه چیز به خود شما باز می‌گردد. هیچ انسانی با خوردن به لاغری نمی‌رسد و اگر شما به دنبال لاغری هستید، بهتر است که فرایند‌های ورزشی را همراه با نوشیدن خوراکی‌های همچون هات چاکلت کنید تا انرژی و مواد معدنی شما را تامین کند و در کنار آن یک رژیم غذایی سالم را دنبال کنید. همچنین اگر در مصرف هم اعتدال را حفظ کنید، هرگز به مشکل بر نخواهید خورد. شما می‌توانید برای تهیه یک پودر هات چاکلت مرغوب و باکیفیت که با مواد اولیه درجه یک و زیر نظر متخصصین تامین شده باشد، به فروشگاه قهوه میم سری بزنید و این محصول را تهیه کنید. همین الان به فروشگاه بروید و کیفیت را به خود هدیه دهید. به دیگر مقالات ما هم سری بزنید  
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *