طرز تهیه هات چاکلت با دستگاه قهوه ساز و اسپرسو ساز

طرز تهیه هات چاکلت با دستگاه قهوه ساز و اسپرسو ساز

چگونه با دستگاه اسپرسو ساز هات چاکلت درست کنیم؟ این سوالی است که امکان دارد در ذهن شما ایجاد شده باشد. قهوه میم در ادامه به این سوال پاسخ می‌دهد و همچنین به شما می‌گوییم که چطور میتوانید هات چاکلت را به روشی ساده در خانه با دستگاه قهوه ساز تهیه کنید؟.

تهیه هات چاکلت با دستگاه اسپرسو ساز

برای تهیه هات چاکلت با اسپرسو ساز هم می‌توان از شکلات استفاده کرد و هم از پودر کاکائو. اما کدام یک از این دو برای درست کردن هات چاکلت با اسپرسوساز بهتر است؟

اگر از یک حرفه‌ای در مورد این زمینه سوال بپرسید حتما به شما شکلات را پیشنهاد می‌کند، دلیل این موضوع را می‌توان در ماهیت کاکائو و شکلات جستجو کرد که استفاده از شکلات برای تهیه هات چاکلت شما باعث یک نتیجه بسیار غلیظ تر و شیرین تر برای شما به ارمغان خواهد آورد.

تهیه هات چاکلت با دستگاه اسپرسو ساز

از آنجا که تمامی مردم در سراسر جهان به نوشیدن قهوه علاقه ندارند و همچنین نوشیدنی‌های گرم نیز تنها به انواع لاته‌ها، کاپوچینوها و غیره محدود نمی‌شوند، هات چاکلت‌توانسته است تا جای خود را به عنوان یک نوشیدنی مهم و اساسی در منوی کافی‌شاپ‌ها پیدا کند. حال ممکن است برای شما نیز این سوال به وجود آید که آیا می‌توان با استفاده از انواع دستگاه‌های قهوه ساز و اسپرسوساز، هات چاکلت‌های باکیفیت و خوش طعمی تهیه کرد؟ یا طرز تهیه هات چاکلت با دستگاه اسپرسوساز به چه صورت است؟ طبیعی است که تمامی انواع دستگاه‌های قهوه همانند قهوه‌ سازهای دستی، نیمه اتوماتیک، تمام اتوماتیک و اسپرسوسازها، قادر نیستند تا هات چاکلت تهیه کنند، اما بسیاری از انواع جدید این دستگاه‌ها این قابلیت را دارند.

اما حالا ما قصد داریم تا به بررسی طرز تهیه هات چاکلت با اسپرسوساز بپردازیم. تهیه هات چاکلت کار چندان سختی نیست و بیشتر به ذائقه شما بستگی دارد. برخی افراد تنها به نوشیدن هات چاکلت شیری علاقه دارند اما برخی دیگر هات چاکلت‌هایی که با آب تهیه شده‌اند را نیز می‌پسندند. همچنین نوع تزئین و لایه رویی هات چاکلت با خامه و یا مارشمالو نیز یکی دیگر از مواردی است که افراد مختلف درباره آن نظرات متفاوتی دارند. حالا به سراغ بحث اصلی و طرز تهیه هات چاکلت با اسپرسوساز نوا می‌رویم.

آماده کردن هات چاکلت با استفاده از دستگاه قهوه ساز نوا.

مواد لازم:

  • پودر هات چاکلت (شما می‌توانید از پودر کاکائو و یا شکلات تخته‌ای خرد شده نیز استفاده کنید)
  • دستگاه اسپرسوساز نوا
  • خامه فرم گرفته
  • مارشمالو (بهتر از سایز کوچکآنها استفاده شود.

در ابتدا، حدود ۳۰۰ میلی‌لیتر شیر را درون ظرف فلزی(شیر جوش) بریزید. سپس دو قاشق مرباخوری پودر هات چاکلت را به شیر بیفزایید و آنها را مخلوط کنید تا کامل صاف و یکدست شوند. در این مرحله ابتدا نازل بخار دستگاه اسپرسوساز نوا را تمیز کنید تا از خروج جریان بخار قوی و باکیفیت اطمینان حاصل شود. حالا، به همان صورت که از این نازل برای کف زدن شیر در انواع نوشیدنی‌های لاته استفاده می‌کنید، برای گرم کردن مخلوط شیر و پودر هات چاکلت نیز استفاده کنید. توجه کنید که نازل را به طوری در این مخلوط قرار دهید که سر آن زیر سطح شیر قرار گیرد و با وارد کردن هوای بیشتر به درون آن، کف غلیظ‌‌تر و فوم خامه‌ای‌تری را ایجاد کند.

درست کردن هات چاکلت با دستگاه قهوه سازپس از آن که کف شیر تهیه شد و دمای نوشیدنی به حد مناسب رسید، دستگاه را خاموش کنید و با ظرف نوشیدنی، چند بار روی سطح کار خود ضربه بزنید تا حباب‌های بزرگ آن از بین برود. حالا یک قاشق مرباخوری خامه را روی نوشیدنی بریزید. مارشمالوها را روی آن بچینید و در آخر کمی روی آن پودر کاکائو الک کنید. حالا هات چاکلت شما آماده است و می‌توانید از ظاهر و عطر و طعم بی‌نظیر آن بهره ببرید.

طرز تهیه هات چاکلت با دستگاه نازل بخار

طرز تهیه هات چاکلت با اسپرسوساز شامل تهیه این نوشیدنی با استفاده از نازل بخار دستگاه اسپرسو است. برای این کار شما به یک عدد لیوان یا ماگ قهوه، چند تکه شکلات و شیر نیاز دارید. برای آماده سازی، در مرحله اول 300 میلی‌لیتر شیر تازه را درون ظرفی فلزی یا شیر جوش بریزید. (اهمیت فلزی بودن این ظرف از آن جهت است که شما باید میزان گرم شدن شیر و حرارت آن را با دست خود احساس کنید). در مرحله بعد، شکلات‌ها را رنده کرده یا به قطعات کوچک‌تر تقسیم کنید و دو قاشق غذاخوری (حدود 20 گرم) از آنها را به شیر اضافه کنید. حالا نازل بخار را درون ظرف فلزی قرار دهید تا مخلوط شما گرم شود. هنگامیکه دیگر نتوانید طرف را برای بیش از یک ثانیه در دست خود نگاه دارید، نوشیدنی شما آماده است و می‌توانید آن را درون ماگ یا لیوان بریزید.

طرز تهیه هات چاکلت با دستگاه موکاپات

استفاده از دستگاه موکاپات برای تهیه هات چاکلت شما نمی‌توانید از شکلات تیکه‌ای یا موارد مشابه استفاده کنید. برای درست کردن هات چاکلت درون دستگاه موکاپات شما باید یا پودر کاکائو و یا پودر هات چاکلت فوری تهیه کنید. زیرا لازمه استفاده از این دستگاه این است که مواد مورد استفاده شما به صورت پودر باشد و بعد از آن در آب جوش حل شود.

تهیه هات چاکلت با استفاده از دستگاه موکاپات

به یاد داشته باشید که درون دستگاه موکاپات آز شیر به جای آب نیز استفاده نکنید، زیرا شیر نقطه جوش بالاتری نسبت به آب دارد و درون دستگاه رسوب می‌کند همینطور امکان درست عمل نکردن دستگاه موکاپات را افزایش می‌دهد.

اگر قصد تهیه پودر هات چاکلت را دارید می‌توانید از لینک تگ شده اقدام به خرید آن کنید.

نوشته های مرتبط
2 دیدگاه
راحله

خیلی خوب بود توضیحاتتون
موفق باشین

newadmin

ممنونیم از لطف و نظر مثبت شما

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *