ایا هات چاکلت ضرر دارد؟ فواید و مضرات هات چاکلت

ایا هات چاکلت ضرر دارد؟ فواید و مضرات هات چاکلت
ایا هات چاکلت ضرر دارد؟ یا هات چاکلت چه خاصیتی دارد؟ از جمله سوالاتی است که علاقه‌مندان به این نوشیدنی و افرادی که تازه می‌خواهند خوردن این نوشیدنی را شروع کنند، از خود می‌پرسند و دست به جستوجو در بستر وب برای یافتن پاسخ به این سوال می‌زنند. اما حالا ما در فروشگاه قهوه میم، اینجاییم تا ابهامات شما را در این موضوع به سرانجام برسانیم. هات چاکلت که از نامش هم قابل حدس است، یک نوشیدنی بر پایه شکلات است که در ترکیبات خود، شیر را هم دارد. با همین توضیحات هم می‌توان به صورت تقریبی فواید هات چاکلت را تشخیص داد. البته که ما به تشریح این خواص خواهیم پرداخت و مضراتی را هم ذکر خواهیم کرد، اما در پله اول، فراموش نکنید که یک ماده خوراکی تا زمانی می‌تواند مفید باشد که در مصرف آن اعتدال حفظ شود و میانه روی را در رابطه با آن اتخاذ کرد. با فروشگاه قهوه میم همراه باشید.

فواید مصرف هات چاکلت چیست ؟ خواص هات چاکلت

فواید هات چاکلت

خواص هات چاکلت را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد، در واقع قسمت شیر و قسمت شکلات این نوشیدنی، فواید و مضراتی را به صورت جداگانه به این نوشیدنی اضافه کرده‌اند. ما با شکلات شروع خواهیم کرد اما اگر به دنبال تهیه هات چاکلت هستید، می‌توانید با مراجعه به قسمت فروشگاه ما و تهیه پودر هات چاکلت میم، کیفیت را به خود هدیه دهید.

شکلات

 • مقابله با افسردگی

شکلات به نبرد با افسردگی می‌رود. سروتونین ماده‌ای است که برای شما به مبارزه با افسرگی می‌رود و باعث جلوگیری از ابتلا به افسردگی می‌شود. این ماده با تحریک بدن، باعث تولید هورمونی به نام اندروفین می‌شود که وظیفه این هورمون، ایجاد حس لذت در افراد است.
 • کاهش فشار خون

دانشمندان آلمانی در پی تحقیقاتی به این نتیجه رسیدند که شکلات می‌تواند به کنترل فشار خون، در افرادی که به فشار خون بالا مبتلا هستند موثر واقع شود. همچنین شیر هم در این امر یاری‌گر شکلات است.
 • بهبود سلامت و عملکرد مغز

فلانوئیدها، دیگر دوستداران شما هستند که در شکلات وجود دارند. این دوستان، باعث بهبود شرایط خون رسانی به مغز شده واکسیژن رسانی به این عضو مهم بدن را بهتر می‌کنند. این امر، باعث می‌شود که از ابتلا به زوال عقل و آلزایمر جلوگیر شود و خطر سکته مغزی و صدمات ناشی از آن کاهش یابد.
 • جلوگیری از بروز سرطان

آنتی اکسیدان‌های سرشار شکلات را فراموش نکنید. شکلات حاوی آنتی اکسیدان است. این ماده که مقدار آن در شکلات بسیار هم هست، از اصلی‌ترین ماده‌هایی است که می‌تواند در پیشگیری از سرطان موثر باشد.
 • افزایش مهارت ریاضی

البته که این مورد شاید کمی عجیب باشد، اما برخی از دانشمدان و محققین این باور را دارند که هات چاکلت چنین خاصیتی دارد.
 • کمک به کاهش وزن

شکلات، مخصوصا شکلات تیره و تلخ، بر متابولیسم بدن تاثیر می‌گذارد، و روند هضم را دستخوش تغییر می‌کند. این امر سبب خواهد شد که فرد مدت زمان طولانی‌تری احساس سیری داشته باشد که نتیجه آن مصرف کمتر غذا و خوراکی است که در پی آن کاهش وزن رخ خواهد داد.
 • سلامت قلب و کلیه

آنتی اکسیدان‌های موجود در شکلات سلامت قلب شما را هم تضمین و و برای کلیه‌های شما نیز موثر واقع می‌شوند.
 • کمک به تسکین درد قاعدگی

شکلات تلخ می‌تواند در بانوان، به کاهش درد حاصل از عادت ماهانه و قاعدگی کمک کند و در رفع انقباض رحمی موثر واقع شود.

شیر

 • حفظ سلامتی قلب و مغز

شیر در حفظ بافت‌های حیاتی بدن بسیار می‌تواند مفید واقع شود. این ماده مغذی سفید رنگ، شما را در برابر سکته مغزی و قلبی حفظ کند و استخوان‌های شما را تقویت کند.
 • محافظت و ترمیم پوست

اگر چه شیر برای برخی از افراد ایجاد حساسیت، بخصوص در پوست شود، اما این نوشیدنی که سرشار از ویتامین A و D است، یکی از ماده‌های موثر در سلامت پوست است. همچنین فلاونوئیدها در شیر هم وجود دارند و علاه بر دیگر مزیت‌هایشان، با آبرسانی به پوست آن را تقویت کرده و سلامت آن را حفظ و ارتقا دهد.
 • کاهش فشار خون

دانمشدان آلمانی بر این باورند که کلسیم و ویتامین D موجود در شیر می‌تواند در کنترل فشار خون بالا موثر باشد و سبب کاهش فشار خون در افرادی که از فشار بالای آن رنج می‌برند شود.
 • جلوگیری از بروز سرطان

ویتامین D موجود در شیر به همراه کلسیم سرشار شیر، از جمله خواصی از شیر هستند که به پیشگیری از سرطان کمک می‌کنند و همراه با آنتی اکسیدان موجود در شکلات، این تاثیر دو چندان می‌شود.

مضرات مصرف هات چاکلت چیست ؟ ضررهای هات چاکلت

مضرات هات چاکلت

همانطور که قبل‌تر گفتیم، باز هم تکرار می‌کنیم. شرط استفاده از هرچیزی در زندگی، حفظ اعتدال و میانه روی در آن است. بسیاری از فواید هات چاکلت، تبدیل به مضرات هات چاکلت خواهد شد، فقط اگر از اعتدال خارج شود. شما می‌توانید از هرچیزی به میزان نامحدود لذت ببرید، فقط کافی است دقت کنید که از مقداری مشخص، بیشتر مصرف نکنید.
 • پوسیدگی دندان

نوشیدنی‌هایی که بر پایه شکر و یا قهوه هستند، این نکته منفی را به همراه دارند. مصرف بیش از حد هات چاکلت یا همان شکلات داغ، دندان‌های شما را از بین خواهند برد و مینای دندان شما را تضعیف خواهند کرد. علارغم وجود شیر که کلسیم را با خود به همراه دارد، اما نبود اعتدال در مصرف این نوشیدنی، این زیان را نصیب حال شما خواهد کرد.
 • چربی خون و افزایش وزن

شکلات می‌تواند در فشار خون شما را یاری‌گر باشد، اما مصرف نادرست آن، چربی خون یا کلسترول را به همراه خواهد داشت. همچنین چربی موجود در شکلات که با چربی شیر، بسیار بیشتر هم می‌شود، در صورت برهم زدن اعتدال، وزن شما را افزایش داده و حتی خطر سکته قلبی یا حتی مغزی را متوجه شما خواهند کرد.
 • مشکلات گوارشی

آیا شما مشکل ریفلاکس معده دارید؟ آیا حس ترشی در معده خود دارید؟ پس با خوردن خارج از حد شکلات داغ، مشکلات خود را دو چندان خواهید کرد. همچنین اگر مشکل یوبست دارید، بسیار در مصرف شکلات داغ دقت کنید.
 • ایجاد مشکلاتی در خواب

کافئین، یکی از مواردی است که هم در شکلات و هم در بسیاری از مواد از جمله انواع قهوه‌ها یافت می‌شود. کافئین با تاثیر بر روی مغز، باعث افزایش سطح هوشیاری شده و کیفیت خواب را کاهش داده و مدت زمان آن را کم می‌کند.
 • ایجاد تشویش

کافئین باعث ایجاد حس تشویش هم می‌شود. اگر مصرف این نوشیدنی از حد خار ج شود، باعث می‌شود که یک احساس استرس و اضطراب بی‌مورد در شما به وجود بیاید و شما را دچار سردرگمی و تشویش کند. همین امر هم باز می‌تواند در خواب شما تاثیر گذاشته و کیفیت آن را باز هم کاهش دهد.استرس بی‌جا مشکلات عصبی را نیز به همراه خواهد داشت و سیستم عصبی بدن را تحرک خواهد کرد. اضطراب هم می‌تواند به دستگاه گوارش شما آسیب بزند.
 • مشکلات پوستی

همانطور که قبل‌تر گفتیم می‌توانید با مصرف هات چاکلت، به پوست خود کمک کنید، اگر از حد بی‌خطر، مصرف این نوشیدنی بیشتر شود، شما دچار مشکلاتی بر روی پوست خود خواهید شد. اگزمای پوستی مثالی از نکته ذکر شده است. علاوه بر این مورد، بسیاری از افراد هم به لاکتوز موجود در شیر حساسیت دارند که این امر، مصرف هات چاکلت را برای این گروه سخت می‌کند.

ایا خورد هات چاکلت در بارداری ضرر دارد؟ هات چاکلت در بارداریایا

هات چاکلت برای بارداری ضرر دارد؟

یکی از دیگر از سوالاتی که مادران را نگران و آنها را وارد به جستوجو در بستر وب کرده، همین سوال است که هات چاکلت در بارداری بر جنین تاثیر خواهد داشت؟ و در کل ایا خوردن هات چاکلت در بارداری ضرر دارد و ممکن است سلامت مادر یا کودکش را به خطر بی‌اندازد؟ برای بار چندمدر این مقاله تاکیید می‌کنیم که تا زمانی که مصرف در حد میانه و رعایت شده باشد، هیچ تهدیدی برای شما وجود ندارد و علاوه‌ بر آن از مزیت‌های بسیاری که پیشتر بازگو کردیم هم بهره خواهید برد. کافئین متعادل‌تر هات چاکلت، در کنار مواد معدنی شیر و شکلات، ترکیبی بسیار فوق‌العاده هم برای مادر و هم برای جنین در حال پرورشش است.

ولی…

ولی در آخر این نکته را نیز اضافه می‌کنم که خود هات چاکلتی که مصرف می‌کنید هم می‌تواند بر سلامت شما تاثیرگذار باشد. یک هات چاکلتی که از مواد اولیه مرغوبی تهیه نشده باشد و مواد اولیه آن با نسبت‌های نادرستی ترکیب شده باشد، علاوه بر نداشتن کیفیت، سلامت شما را هم تهدید خواهد کرد. شما برای گذر از این مشکل کافی است که به فروشگاه ما سری بزنید و پودر هات چاکلت ما را فقط یک بار تجربه کنید تا خودتان متوجه تفاوت‌ها و کیفیت برتر شوید. امیداوریم تا اینجای مطلب برای شما مفید واقع شده باشد، به دیگر مقالات ما هم سری بزنید.
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *